ODRŽANO OPŠTINSKO TAKMIČENJE RECITATORA U KOTORU

Na Opštinskom takmičenju recitatora koje je održano 29. septembra 2022. godine, u sali Kina „Boka“, u organizaciji JU Kulturnog centra „Nikola Đurković“ Kotor/Gradska biblioteka, učestvovalo je osmoro učenika Gimnazije, u I kategoriji za srednjoškolce.

Prvo mjesto pripalo je Irini Bulajić, učenici 2.2 razreda Gimnazije Kotor koja je recitovala pjesmu „Kad ptica prestane voljeti“ Vesne Parun. Drugo mjesto je pripalo učenici Eleni Simović, učenici 1.2 razreda iste škole, a treće mjesto su podijelili Marko Zgradić, učenik 2.3 odjeljenja i Andrija Jovanović, učenik 4. razreda Ekonomskog smjera.

Takmičenje je održano i za osnovne škole u dvije kategorije, I kategorija od 1. do 5. razreda i II kategorija od 6. do 9. razreda.

Prvoplasirana učenica će se takmičiti 6. oktobra 2022. godine na Državnom takmičenju u Beranama. Mentor učenice je prof. Sonja Golub-Klenak.

Mentor drugoplasirane učenice je prof. Ljiljana Čolan, a trećeplasiranih učenika prof. Ljiljana Odža.