ŠAHOVSKI TURNIR U GIMNAZIJI

U četvrtak, 10. 11. 2022 godine, u amfiteatru Gimnazije Kotor održan je šahovski turnir u organizaciji Šahovske sekcije. Dvadeset osam takmičara – učenika škole takmičilo se u sedam kola turnira po švajcarskom sistemu. Turnir je protekao u sjajnoj takmičarskoj atmosferi uz prisustvo zavidnog broja gledalaca. Nakon višesatne velike borbe, Bojan Glušica, učenik 31 razreda gimnazije, je pobijedio i postao šampion naše škole u šahu!

Učenicima koji su osvojili prva tri mjesta, kao i najbolje plasiranoj učenici, uručene su vrijedne nagrade – dar sponzora turnira, Kotorske Suvenirnice, a prvoplasiranom i pobjednicki pehar od škole.

Nagrađeni su:

Prvo mjesto – Bojan Glušica 31

Drugo mjesto – Nikola Vukšić 42

Treće mjesto – Nikola Kovač 23

Najbolje plasirana takmičarka – Daria Sizova 23

Ovim putem se zahvaljujemo profesoru Radošu Nedoviću, koji je učestvovao u suđenju na turniru, Šahovskom klubu Kotor, Kotorskoj suvenirnici i Upravi škole na podršci i pomoći u organizaciji ovog događaja.