Uhvati film

Učenici Gimnazije Kotor su u subotu 24.09.2022. god posjetili treći Međunarodni filmski festival „Uhvati film“ i tom prilikom su ispratili projekcije kratkometražnih filmova u bioskopu „Kino Boka“. Učenici su pogledali nekoliko projekcija svjetskih ostvarenja na temu invaliditeta: „Orkestar Los Bengalas“ Španija, „Iznutra“ Egipat, „Vučje mlijeko“ Jordan, „Kao vožnja biciklom“ Kanada i „Gluva ljubav“ Italija.

U sklopu studenskog segmenta , pogledali su film Anje Kečalović „Glas u tišini“, a u selekciji domaćeg filma pogledali su film „Naša strana ljepšeg dana“.

Učenici koji izučavaju predmet psihologiju,  kao i izbornu nastavu iz oblasti psihilogije rado su posjetili ovaj festival, a iskustva sa festivala će podijeliti u učionici sa profesoricom Lidijom Begović.

Učenici su bili u pratnji odjeljenskih starješina Maje Nikolić i Ane Kašćelan.

Aktiv za germanske jezike