logo

MATURANTI PLESALI KADRIL

kadril 15Tradicionalni ples maturanata-kadril priređen je juče na platou ispred katedrale Svetog Tripuna uprkos sitnoj kiši. Tačno u podne je, na opšte oduševljenje brojnih turista, uz zvuke Štrausovog kadrila, plesalo stotinak svršenih srednjoškolaca Srednje pomorske škole i Gimnazije Kotor. Svoje plesno umijeće i ljepotu mladosti pokazali su obučeni u crvene i tamno plave majice, imali su pištaljke i tamno plave kišobrane koji su zaštitni znak maturanata u paradi.
Kotoranima se na ulicama i trgovima, u plesu tolerancije, koji promoviše mir, prijateljstvo i povezivanje mladih, pridružilo i 40.000 maturanata u 17 zemalja svijeta.

 

 • Click to enlarge image 1.jpg
 • Click to enlarge image 10.jpg
 • Click to enlarge image 11.jpg
 • Click to enlarge image 2.jpg
 • Click to enlarge image 3.jpg
 • Click to enlarge image 33.jpg
 • Click to enlarge image 4.jpg
 • Click to enlarge image 5.jpg
 • Click to enlarge image 6.jpg
 • Click to enlarge image 7.jpg
 • Click to enlarge image 8.jpg
 • Click to enlarge image 9.jpg
 •