Evropski dan jezika

Povodom obilježavanja Evropskog dana jezika 26. 09. 2018. god, u Gimnaziji  Kotor, u organizaciji Aktiva za germanske i Aktiva za romanske jezike, održan je ogledni čas sa multimedijalnim sadržajima na različitim jezicima svijeta. Učenici su izveli popularne melodije na engleskom, španskom, italijanskom, njemačkom i francuskom jeziku, uz pratnju akustične gitare. Pisali su i razmjenjivali poruke, kazivali misli poznatih pjesnika i filozofa, radili prezentacije. Grupa učenika je snimila kratki video u kojem je promovisala svoj grad, intervjuišući turiste iz cijelog svijeta koji su na svom maternjem jeziku izrazili oduševljenje Kotorom. Na ovaj način su pokazali da Kotor postaje multilingvalna sredina u kojoj se mogu čuti jezici sa svih kontinenata.