logo

RADIONICA IZ MEDIJSKE PISMENOSTI

U sklopu projekta „Unapređenje medijske pismenosti u Crnoj Gori“ koji vode NVO Juventas i crnogorska informativna agencija MINA, u subotu, 8. juna 2019, održaće se radionica na temu „Ista vijest na različite načine“, u učionici 204 , u 11h, u Gimnaziji Kotor. Radionicu će voditi prof. Sonja Golub-Klenak sa članovima novinarske sekcije, a prisustvovaće koordinator projekta prof. Božena Jelušić.

Cilj je da se među srednjoškolcima probudi svijest o efikasnom korišćenju medijskih sadržaja, kako bi se lakše izborili sa medijskom propagandom, lažnim vijestima i neprikladnim medijskim sadržajima. Svoja saznanja učenici mogu proširiti i kroz izborni predmet Medijska pismenost koji se nalazi među ponuđenima u drugom i trećem razredu, a sve se više govori o potrebi da ovaj predmet postane obavezan u školama.