logo

Ogledni čas - „Hamlete, kao u snu lovio si himere“

U srijedu, 27. novembra na dvočasu Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnsti u odjeljenju 4-1, održan je ogledni čas na temu : V. Šekspir – „Hamlet“ („Hamlete, kao u snu lovio si himere“).

Prema osmišljenom scenariju  učenici  su u ulogama Hamleta, Ofelije, Gertrude,Klaudija, Horacija i grobara istakli osnovne probleme poznate Šekspirove tragedije. Drama „Hamlet“ bila je  podsticajna i za uspostavljanje književnih paralela sa ostvarenjima autora (od epohe moderne do savremene književnosti) kojima je ovo  Šekspirovu djelo bilo inspiracija za nastanak novih ostvarenja.Kazivali su stihove Artura Remboa (pjesma „Ofelija“),Borisa Pasternaka („Hamlet“) i  poznatog savremenog poljskog pjesnika Zbignjeva Herberta ( „Fortibrasova elegija“-stih iz pjesme je i preuzet za naziv oglednog časa). Opširnije: