logo

MEDIJSKA PISMENOST U VRIJEME CORONE - FAKE NEWS

Premda Medijska pismenost nije formirana kao izborni predmet u našoj školi , učenice 2. razreda Maja Vulović, Nastasja Barović, Nađa Delić i Ana Kaluđerović, članice Novinarske sekcije, smatrale su važnim da skrenu pažnju na značaj pravilnog "konzumiranja" razlilčitih medijskih sadržaja kojima smo posebno bili izloženi u vrijeme Covid pandemije. Njihova prezentacija se najviše odnosi na širenje lažnih vijesti, ali i lične doživljaje situacije u kojoj smo se svi našli. Novinarska sekcija koja ima 10-ak članova redakcije, pored rada na školskom listu Eho, popratiće i sve one događaje koje smatra važnim za razvijanje svijesti o značaju medijske pismenosti.
https://we.tl/t-EU8t9FWvgR?src=dnl

NOVINARSKA SEKCIJA -MEDIJSKA PISMENOST U VRIJEME CORONE - FAKE NEWS