logo

Uspjeh naših gimnazijalaca na matematičkom takmičenju “INTEGRAL KUP”

U subotu 04.12.2021.godine održan je matematički turnir “Integral kup” u organizaciji Podružnice matematičara Valjevo i Valjevske gimnazije. To je matematičko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola, uzrasta od 13 do 17 godina (od VII razreda osnovne do II razreda srednje škole) i na međunarodnom je nivou. Turnir je ove godine održan online zbog epidemiološke situacije.Bilo je preko 100 učesnika iz svih zemalja regiona. Našu školu su dostojanstveno predstavili učenici Đorđe Perišić (I3) , Nikola Kovač (I3) , Ana Marija Salamadija (II2) i Marin Milošević (II2) i ostvarili zapažene rezultate, pod mentorstvom prof. Jelene Vukšić. Učenici Đorđe Perišić i Marin Milošević su osvojili III mjesto (bronzanu medalju), a sa samo jednim bodom manje od njih Nikola Kovač je dobio pohvalu. U ekipnoj konkurenciji naša gimnazija je osvojila 4.mjesto. Ponosni smo na uspjehe naših učenika, koji su još jednom dokazali da znanjem mogu da stanu rame uz rame sa učenicima najboljih gimnazija u regionu.