logo

Aktiv za Geografiju i Istoriju

Prezentacija sa temom “ Etnografsko nasljedje Crne Gore i njegova turistička valorizacija”
 Na času Turističke geografije prezentaciju sa temom “ Etnografsko nasljedje Crne Gore i njegova turistička valorizacija” pripremila je učenica Tea Grgurović. Opširnije:...
Debata na času geografije
Na času geografije u odjeljenju 2/3, 29.01.2019.godine, održana je debata na temu “Crna Gora   (ni) je  ekološka drzava”. Već  unaprijed odredjeni  timovi, sudije, tajmer… krenuli su u realizaciju dobro pripremljene debate.Opširnije:...
U Gimnaziji Kotor obilježen dan holokausta
U petak 25.01.2019. času istorije u Gimnaziji Kotor, prisustvovao je predstavnik UBNOR za Kotor Jovo Bećir. Tom prilikom učenici su upoznati sa strašnim zločinima nad Jevrejima, Slovenima, Romima i drugim narodima počinjenim od strane nacističke Njemačke, tokom II svjetskog rata. Njihov j...
U Gimnaziji Kotor obilježen dan holokausta
U petak 25.01.2019. času istorije u Gimnaziji Kotor, prisustvovao je predstavnik UBNOR za Kotor Jovo Bećir. Tom prilikom učenici su upoznati sa strašnim zločinima nad Jevrejima, Slovenima, Romima i drugim narodima počinjenim od strane nacističke Njemačke, tokom II svjetskog rata. Njihov j...
Dodatna nastava iz Geografije
U ponedjeljak, 26. 11.2018.godine, u kabinetu geografije je održano  predavanje za učenike 1/1 i 1/2 odjeljenja, na temu “ Posjeta  NASA centru u Vašingtonu”. Opširnije:...
POSJETA HERCEG NOVOM
Učenici četvrtog razreda Gimnazije Kotor, polaznici grupe za Turističku geografiju, sa prof. Backović posjetili su 19.II Herceg Novi. Opširnije:...
Izvještaj sa posjete Cetinju i Lipskoj pećini
Ucenici 4. razreda, polaznici grupe za Turističku geografiju, sa prof. Backovic, posjetili su 14. oktobra Cetinje I Lipsku pećinu. Opširnije:...
Kviz „Crna Gora i njena sloboda“
U organizaciji SUBNOR-a i antifašista Crne Gore, u Nikšiću je 25. novembra 2017. godine održan kviz na temu „Crna Gora i njena sloboda“, koji se tradicionalno organizuje već nekoliko godina i obuhvata pitanja iz istorije Crne Gore i NOR-a.Opširnije:...
PROJEKAT „ ŠKOLA I GRAD“
  Predstavnici njemačkog partnera u Projektu „ Škola i grad“,  NVO „JAS - Jugend Architektur Stadt“ (Grad arhitekture mladih) iz Essena, Njemačka , kao I predstavnici ZZSCG I NVO “ Expeditio” iz Kotora, posjetili su Gimnaziju Kotor 26. oktobra 2017. god.  Tada su se odvijali zav...
UBNOR I GIMNAZIJA - KVIZ CRNA GORA I NJENA SLOBODA
http://www.radiokotor.info/radio/index.php/78-lokalne-vijesti/17304-ubnor-i-gimnazija-kviz-crna-gora-i-njena-sloboda...