logo

Aktiv za Geografiju i Istoriju

Dodatna nastava iz Geografije
U ponedjeljak, 26. 11.2018.godine, u kabinetu geografije je održano  predavanje za učenike 1/1 i 1/2 odjeljenja, na temu “ Posjeta  NASA centru u Vašingtonu”. Opširnije:...
POSJETA HERCEG NOVOM
Učenici četvrtog razreda Gimnazije Kotor, polaznici grupe za Turističku geografiju, sa prof. Backović posjetili su 19.II Herceg Novi. Opširnije:...
Izvještaj sa posjete Cetinju i Lipskoj pećini
Ucenici 4. razreda, polaznici grupe za Turističku geografiju, sa prof. Backovic, posjetili su 14. oktobra Cetinje I Lipsku pećinu. Opširnije:...
Kviz „Crna Gora i njena sloboda“
U organizaciji SUBNOR-a i antifašista Crne Gore, u Nikšiću je 25. novembra 2017. godine održan kviz na temu „Crna Gora i njena sloboda“, koji se tradicionalno organizuje već nekoliko godina i obuhvata pitanja iz istorije Crne Gore i NOR-a.Opširnije:...
PROJEKAT „ ŠKOLA I GRAD“
  Predstavnici njemačkog partnera u Projektu „ Škola i grad“,  NVO „JAS - Jugend Architektur Stadt“ (Grad arhitekture mladih) iz Essena, Njemačka , kao I predstavnici ZZSCG I NVO “ Expeditio” iz Kotora, posjetili su Gimnaziju Kotor 26. oktobra 2017. god.  Tada su se odvijali zav...
UBNOR I GIMNAZIJA - KVIZ CRNA GORA I NJENA SLOBODA
http://www.radiokotor.info/radio/index.php/78-lokalne-vijesti/17304-ubnor-i-gimnazija-kviz-crna-gora-i-njena-sloboda...
“ Klimatske promjene i njihove posljedice”
Nevladina organizacija “ Ekom – udruženje za  ekološki konsalting u Crnoj Gori”  deseti put je  organizovala konkurs   “ Mladi eko –reporteri”   u sklopu programa  Fondacija za ekološku edukaciju – FEE. Tema za 2017. godinu bila je “ Klimatske promjene i njihove posljed...
Obilježavanje Dana holokausta
Povodom obilježavanja Dana holokausta, (masovnog stradanja Jevreja) u Evropi tokom II svjetskog rata, 9. Novembra 2016. godine predstavnici UBNOR-a i opštine Kotor uz podršku uprave Gimnazije Kotor posjetili su našu školu.   Opširnije:...
IZVJEŠTAJ O POSJETI HERCEG NOVOM, FEBRUAR 2016., UČENIKA III I IV RAZREDA GRUPE ZA TURISTIČKU GEOGRAFIJU CRNE GORE
Učenici trećeg i četvrtog razreda sa profesoricom Backović bili su u posjeti Herceg Novom. Prateći temu nastavnog programa vezanog za antropogene turističke motive, obilazili smo u H.Novom tvrđave, crkve ali  i galerije i prisustvovali manifestacijama vezanim za program „Praznik mimoze...
IZVJEŠTAJ O POSJETI LIPSKOJ PEĆINI I CETINJU 7.NOVEMBRA 2015.
Lipska pećina Učenici 3. razreda gimnazije, sa profesoricama Zambata i Backović, posjetili su 7.11. nedavno otvorenu Lipsku pećinu. Kako su  učenici, jednim dijelom,  i polaznici grupe za izbornu nastavu iz turističke geografije, tema   speleološki objekti i njihova turistička vri...