logo

Aktiv za biologiju i medicinu

Dani nauke
Povodom Dana nauke,učenici odjeljenja 21,22,23 i četvrte godine koji kao izborni predmet imaju molekularnu biologiju,posjetili su 12.oktobra Institut za biologiju mora. Opširnije:...
Izložba herbariziranih biljaka
U holu Gimnazije Kotor,postavljena je izložba herbariziranih biljaka. Biljke i fotografije su prošle školske godine spremili učenici drugih razreda za potrebe časa biologije,a ove godine su učenice Nikčević Jelena, Maslovar Matea,Tešović Sonja,Delić Jovana i Batuta Tijana odabrale najl...
PRIRODA
Priroda je hram kroz koji se čovjek kreće kao kroz šumu simbola. Svojim jakim korijenom i vrhom koji seže ka visinama, četinari pokazuju smisao postojanja. Listopadno drveće šumi dok ga pokreće nagon, izazvan bilo vjetrom bilo unutrašnjim nemirima. Jednoga dana, arhetipski, u...
Posjeta Zavodu za psihijatriju
U srijedu ,9.maja posjetili smo Zavod za psihijatriju i to posebno odjeljenje za liječenje zavisnosti od psihoaktivnih suspstanci. Opširnije:...
Gimnazijalci slušali predavanje „Kako izabrati svoj budući poziv“
Predavanju su prisustvovali učenici drugog razreda gimnazije i po koji učenik trećeg  razreda gimnazije i ekonomske škole, koji još uvijek ne mogu da se odluče šta će im biti budući poziv. Opširnije:...
Posjeta tivatskim Solilima
Učenici III razreda Gimnazije su, u okviru izbornog predmeta „Biodiverzitet“, imali prilike da posjete područje Solila. Opširnije:...
Posjeta izložbe „Vodena čarolija“
„Voda je dio života, sastavni dio svakog živog bića, stanište mnogim organizmima i ona je nešto kao čarobni perpetum mobile. Opširnije:...
21.marta 2018. godine u Gimnaziji Kotor obilježen je Dan osoba oboljelih od Down-ovog sindroma
Prvi svjetski dan Down-ovog sindroma održan je 21.marta 2006. godine. Opširnije:...
Da li biljke osjećaju?
Za eksperiment pod nazivom „Da li biljke osjećaju?“ dobili smo inspiraciju 02.02.2018. na času biologije kod prof.Fikrete Adrović zahvaljujući nastavnoj jedinci „Cvjetnice i njihov značaj“i utvrdimo da li i u kolikoj mjeri biljke reaguju na riječi,ponašanje i energiju svega što ih...
Projekat “PinnaSPOT”
U utorak,20.02.2018.  učenici drugog razreda kotorske Gimnazije, zajedno sa grupom učenika četvrtih razreda koji pohađaju izbornu nastavu Molekularna biologija sa genetikom,na času biologije  kod profesorice Fikrete Adrović, a u saradnji sa Institutom za biologiju mora, imali su priliku d...