logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

Novinarke Instituta za medije Crne Gore održale radionice iz Medijske pismenosti učenicima kotorske Gimnazije i stručne škole
U petak, 6. XII 2019, trideset pet učenika, pretežno prvih i drugih razreda, kao i članova Novinarske sekcije, prisustvovalo je, u Gimnaziji Kotor, radionicama koje su vodile novinarke Milica Bogdanović i Olivera Nikolić iz Instituta za medije. Opširnije:...
Poetsko – muzičko veče u Gimnaziji Kotor
Povodom početka obilježavanja jubileja kotorske Gimnazije – 155 godina rada, 28. novembra u 19 sati, članovi Kluba prijatelja umjetnosti priredili su u amfiteatru škole   poetsko – muzičko veče „Ima nešto u tom što me nećeš“(stih Duška Trifunovića). U jednosatnom program...
Ogledni čas - „Hamlete, kao u snu lovio si himere“
U srijedu, 27. novembra na dvočasu Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnsti u odjeljenju 4-1, održan je ogledni čas na temu : V. Šekspir – „Hamlet“ („Hamlete, kao u snu lovio si himere“). Prema osmišljenom scenariju  učenici  su u ulogama Hamleta, ...
RAZMJENA ISKUSTAVA SA AMERIČKIM PROFESORIMA OPRAVDALA IMPLEMENTACIJU MEDIJSKE PISMENOSTI U CRNOGORSKIM ŠKOLAMA
Edukatori iz Crne Gore, učestvovali su u programu razmjeneIVLP (International Visitor Leadership Program) pod nazivom 21st Century Changemakers: Media Literacy for Educators koji se odvijao 10 – 23. XI 2019. pod pokroviteljstvom Department of State, u Vašingtonu (DC), Los Anđelesu i Čikagu....
U podne i po... uz pjesmu i pontapete
„I tako svake setemane...ponovo svom forcom“ piše, između ostalog, na prezentaciji koju su upriličili članovi Kluba prijatelja umjetnosti a dvostrukim povodom: da se malo bolje upoznaju sa romanizmima kojima obiluje naš bokeški kraj i da predstave literarnog stvaraoca koja u svojim pjes...
„Mrvu drukče“ na Sajmu knjiga u Beogradu
 Na Međunarodnom  beogradskom sajmu knjiga, 64. po redu, na štandu izdavačke kuće Obeležja plus, posjetioci su bili u prilici da kupe roman „Mrvu drukče“ naše profesorice Marije Jevtić. Opširnije:...
JEDAN DAN U BAROKNOM PERASTU
 Sunčanog oktobarskog dana, krenuli smo brodicom kroz Kotorski zaliv i uputili se ka Perastu. Opširnije:...
„S jeseni kad počnu vjetrovi na Tr(a)gu Danila Kiša“
             Povodom obilježavanja 30 godina od smrti  pisca Danila Kiša, 15.oktobra, na času Crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti u odjeljenju 4e realizovan je program pod nazivom „S jeseni kad počnu vjetrovi na Tr(a)gu Danila Kiša“. Opširnije:...
Peti Podgorica art festival (PAF)
Peti  Podgorica art festival (PAF) održava se ove godine od 18.do 22.septembra.Opširnije:...
Klub prijatelja umjetnosti - Večeri uz pisce
        Za članovi Kluba prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor, početak školske godine bio je u znaku umjetnosti, pisane riječi i susreta sa književnicima iz regiona i poznatim njemačkim stvaraocem. Opširnije:...