logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

„Mrvu drukče“ na Sajmu knjiga u Beogradu
 Na Međunarodnom  beogradskom sajmu knjiga, 64. po redu, na štandu izdavačke kuće Obeležja plus, posjetioci su bili u prilici da kupe roman „Mrvu drukče“ naše profesorice Marije Jevtić. Opširnije:...
JEDAN DAN U BAROKNOM PERASTU
 Sunčanog oktobarskog dana, krenuli smo brodicom kroz Kotorski zaliv i uputili se ka Perastu. Opširnije:...
„S jeseni kad počnu vjetrovi na Tr(a)gu Danila Kiša“
             Povodom obilježavanja 30 godina od smrti  pisca Danila Kiša, 15.oktobra, na času Crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti u odjeljenju 4e realizovan je program pod nazivom „S jeseni kad počnu vjetrovi na Tr(a)gu Danila Kiša“. Opširnije:...
Peti Podgorica art festival (PAF)
Peti  Podgorica art festival (PAF) održava se ove godine od 18.do 22.septembra.Opširnije:...
Klub prijatelja umjetnosti - Večeri uz pisce
        Za članovi Kluba prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor, početak školske godine bio je u znaku umjetnosti, pisane riječi i susreta sa književnicima iz regiona i poznatim njemačkim stvaraocem. Opširnije:...
U susret Međunarodnom danu pismenosti
U susret Međunarodnom danu pismenosti, u organizaciji Kluba prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor, u petak, 6. septembra 2019. u zbornici škole upriličen je susret učenika trećeg razreda  sa direktorom Radio Tivta, novinarom i pjesnikom Draganom Popadićem. Opširnije:...
Klub prijatelja umjetnosti - Međunarodni dan pismenosti
         Međunarodni dan pismenosti koji svake godine svijet obilježava 8.septembra, dva dana ranije obilježili su i članovi Kluba prijatelja umjetnosti naše škole.Opširnije:...
ISTA VIJEST NA RAZLIČITE NAČINE – TEMA RADIONICE IZ MEDIJSKE PISMENOSTI ODRŽANE U GIMNAZIJI KOTOR
U okviru projekta „Unapređenje medijske pismenosti u Crnoj Gori“ koji realizuju NVO Juventas i crnogorska informativna agencija MINA, u subotu 8. juna 2019. godine, održana je radionica iz Medijske pismenosti na temu „Ista vijest na različite načine“. Opširnije:...
Nagrađene priče naših učenika REFESTICON 2019.
Na konkursu Sedmog regionalnog festivala fantastične književnosti REFESTICON 2019. u kategoriji učenika srednjih škola, učenici Gimnazije Kotor su osvojili dvije nagrade. Druga nagrada, srebrno Zmajevo jaje, pripala je učeniku 1-2 odjeljenja Vasiliju Vuksanoviću za priču Biografija poznav...
Srebrno i Bronzano zmajevo jaje učenicima Gimnazije Kotor
http://www.refesticon.com/index.php/cg-ostale/822-odabrano-40-prica-ucenika-osnovnih-i-srednjih-skola-za-zbirku-zmajevi-dolaze...