logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

„U podne sa...“ Barbarom Delać
Gošća „Kluba prijatelja umjetnosti“ bila nam je 29.oktobra mlada poetesa Barbara Delać.Opširnije:...
„U podne sa...“
U ponedjeljak, 29.oktobra 2018.godine, Klub prijatelja umjetnosti će u sklopu projekta „U podne sa...“ razgovarati sa mladom poetesom Barbarom Delać. Barbara je laureat 32.Festivala mladih pjesnika u Zaječaru i aktivan član Foruma mladih pisaca koji se okuplja u Podgorici. ...
Nastavni dan u baroknom Perastu
Jedan uobičajeni septembarski školski dan, 21. po redu, učinili smo nesvakidašnjim i zanimljivim. Opširnije:...
NASTAVA IZ EPOHE BAROKA U PERASTU
        Kitnjast stil, kontrast svjetla i sjenke, ukrašavanje palata balkonima i konzolama, učenici drugog razreda kotorske Gimnazije su ovih dana mogli vidjeti na slikama Tripa Kokolje i peraškim palatama iz XVII i XVIII vijeka. Na zidovima i tavanici crkve Gospe od Škrpjela dočekali...
Gošća emisije Sonja Golub Klenak, prof. maternjeg jezika i književnosti u kotorskoj Gimnaziji
Emisija “Skalin parapet” svakog radnog dana od 11.30 do 12 sati, u okviru “Skalinade”-dnevnog programa Skala radija. Gošća emisije Sonja Golub Klenak, prof. maternjeg jezika i književnosti u kotorskoj Gimnaziji Emisiju uredila i vodila Dubravka Jovanović. Na poziv redakci...
Gost na času Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti – mr Aleksandra Tomović
U okviru projekta Barok u Boki, u utorak, 18.septembra 2018, učenici 2-1 i profesorica Ljiljana Odža ugostili su nekadašnju učenicu kotorske Gimnazije , mr Aleksandru Tomović, autorku knjige Dobrotska pjesmarica. Opširnije:...
Dan u baroknom Perastu
 Učenici drugog razreda (2-1) kotorske gimnazije,učesnici u performansu „Boka naša nasušna“ i profesorica Ljiljana Odža, 14.septembra 2018. godine, posjetili su Muzej grada Perasta i ostrvo Gospe od Škrpjela. Opširnije:...
Od pergamenta do interneta
Predavanje „Od pergamenta do interneta“ organizovao je Kulturni centar Nikola Đurković u saradnji sa Kotorskim pozorištem za djecu u pres sali Kulturnog centra u petak, 7.septembra 2018.god.Opširnije:...
Zapažen nastup učenika Gimnazije Kotor na III festivalu recitatora u Organizaciji Obodskog slova
Na Trećem festivalu recitatora u organizaciji Obodskog slova u Podgorici, 26.apriila 2016.godine, učenica naše škole Ksenija Tešović  (odjeljenje 3-1)dobila  je specijalnu nagradu žirija za autorsko djelo „Ljudi ptice“. Opširnije:...
Dučić u zavičaju poezije, a učenici Gimnazije Kotor u Dučićevom zavičaju („U ljubavi, kao i u religiji, sve počiva na osećanju i na verovanju u neverovatno.“ )
Povodom stalnog uticaja pjesnika koji je stožer naše kulture na savremene čitaoce i pisce, učenici trećih i četvrtih razreda Gimnazije Kotor, njih 26 i dva profesora, posjetili su Dučićev zavičaj, 14.aprila 2018.godine na dan kada se u Trebinju održava manifestacija „Dučićev dan“,...