logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

PROFESORI GIMNAZIJE KOTOR NA 61.ZIMSKOM SEMINARU
Na skupu stručnog usavršavanja , na 61.zimskom seminaru za nastavnike Društva za srpski jezik i književnost, koje je organizovalo Društvo za srpski jezik i književnost, kao i Filološki fakultet Unuverziteta u Beogradu, učestvovala su dva profesora Gimnazije Kotor, Ljiljana Čolan i Sonja ...
ISKUSTVO EDUKACIJE U IVLP PREDSTAVLJENO NASTAVNIČKOM VIJEĆU GIMNAZIJE KOTOR
           Na posljednjoj sjednici Nastavničkog vijeća, kalendarske 2019. godine, 30. decembra, prof. Sonja Golub-Klenak je u zbornici Gimnazije Kotor održala prezentaciju o svom dvonedeljnom boravku u Vašingtonu (DC), Los Anđelesu i Čikagu gdje je učestvovala u programu stručno...
ODRŽAN OGLEDNI ČAS U ODJELJENJU 3. MEDICINSKOM „PJEVAĆEMO ŠTO NAM SRCE ZNA“ ( Vapaj srca u djelu Bore Stankovića)
                Ogledni čas iz Crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti, održan je u petak 20. decembra 2019. u odjeljenju 3. medicinskom, na pozornici amfiteatra škole.                 Prema motivima Stankovićevih djela „Nečista kr...
Novinarke Instituta za medije Crne Gore održale radionice iz Medijske pismenosti učenicima kotorske Gimnazije i stručne škole
U petak, 6. XII 2019, trideset pet učenika, pretežno prvih i drugih razreda, kao i članova Novinarske sekcije, prisustvovalo je, u Gimnaziji Kotor, radionicama koje su vodile novinarke Milica Bogdanović i Olivera Nikolić iz Instituta za medije. Opširnije:...
Poetsko – muzičko veče u Gimnaziji Kotor
Povodom početka obilježavanja jubileja kotorske Gimnazije – 155 godina rada, 28. novembra u 19 sati, članovi Kluba prijatelja umjetnosti priredili su u amfiteatru škole   poetsko – muzičko veče „Ima nešto u tom što me nećeš“(stih Duška Trifunovića). U jednosatnom program...
Ogledni čas - „Hamlete, kao u snu lovio si himere“
U srijedu, 27. novembra na dvočasu Crnogorskog – srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnsti u odjeljenju 4-1, održan je ogledni čas na temu : V. Šekspir – „Hamlet“ („Hamlete, kao u snu lovio si himere“). Prema osmišljenom scenariju  učenici  su u ulogama Hamleta, ...
RAZMJENA ISKUSTAVA SA AMERIČKIM PROFESORIMA OPRAVDALA IMPLEMENTACIJU MEDIJSKE PISMENOSTI U CRNOGORSKIM ŠKOLAMA
Edukatori iz Crne Gore, učestvovali su u programu razmjeneIVLP (International Visitor Leadership Program) pod nazivom 21st Century Changemakers: Media Literacy for Educators koji se odvijao 10 – 23. XI 2019. pod pokroviteljstvom Department of State, u Vašingtonu (DC), Los Anđelesu i Čikagu....
U podne i po... uz pjesmu i pontapete
„I tako svake setemane...ponovo svom forcom“ piše, između ostalog, na prezentaciji koju su upriličili članovi Kluba prijatelja umjetnosti a dvostrukim povodom: da se malo bolje upoznaju sa romanizmima kojima obiluje naš bokeški kraj i da predstave literarnog stvaraoca koja u svojim pjes...
„Mrvu drukče“ na Sajmu knjiga u Beogradu
 Na Međunarodnom  beogradskom sajmu knjiga, 64. po redu, na štandu izdavačke kuće Obeležja plus, posjetioci su bili u prilici da kupe roman „Mrvu drukče“ naše profesorice Marije Jevtić. Opširnije:...
JEDAN DAN U BAROKNOM PERASTU
 Sunčanog oktobarskog dana, krenuli smo brodicom kroz Kotorski zaliv i uputili se ka Perastu. Opširnije:...