logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

Klub prijatelja umjetnosti - Večeri uz pisce
        Za članovi Kluba prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor, početak školske godine bio je u znaku umjetnosti, pisane riječi i susreta sa književnicima iz regiona i poznatim njemačkim stvaraocem. Opširnije:...
U susret Međunarodnom danu pismenosti
U susret Međunarodnom danu pismenosti, u organizaciji Kluba prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor, u petak, 6. septembra 2019. u zbornici škole upriličen je susret učenika trećeg razreda  sa direktorom Radio Tivta, novinarom i pjesnikom Draganom Popadićem. Opširnije:...
Klub prijatelja umjetnosti - Međunarodni dan pismenosti
         Međunarodni dan pismenosti koji svake godine svijet obilježava 8.septembra, dva dana ranije obilježili su i članovi Kluba prijatelja umjetnosti naše škole.Opširnije:...
ISTA VIJEST NA RAZLIČITE NAČINE – TEMA RADIONICE IZ MEDIJSKE PISMENOSTI ODRŽANE U GIMNAZIJI KOTOR
U okviru projekta „Unapređenje medijske pismenosti u Crnoj Gori“ koji realizuju NVO Juventas i crnogorska informativna agencija MINA, u subotu 8. juna 2019. godine, održana je radionica iz Medijske pismenosti na temu „Ista vijest na različite načine“. Opširnije:...
Nagrađene priče naših učenika REFESTICON 2019.
Na konkursu Sedmog regionalnog festivala fantastične književnosti REFESTICON 2019. u kategoriji učenika srednjih škola, učenici Gimnazije Kotor su osvojili dvije nagrade. Druga nagrada, srebrno Zmajevo jaje, pripala je učeniku 1-2 odjeljenja Vasiliju Vuksanoviću za priču Biografija poznav...
Srebrno i Bronzano zmajevo jaje učenicima Gimnazije Kotor
http://www.refesticon.com/index.php/cg-ostale/822-odabrano-40-prica-ucenika-osnovnih-i-srednjih-skola-za-zbirku-zmajevi-dolaze...
IZAŠAO 8. BROJ LISTA „EHO“ UČENIKA GIMNAZIJE KOTOR
         Kao što očekujemo svake školske godine, u maju se listaju stranice novog broja lista „Eho“. Opširnije:...
NOVINARSTVO BEZ GRANICA
Ostvarena saradnja Novinarske sekcije sa školskim časopisom Karlovačke gimnazije Opširnije:...
U NOĆI KNJIGE 2019.GODINE ODRŽAN PERFORMANS “I THINK” ( ili “Misli kneza Rjepnina” ) UČENIKA GIMNAZIJE KOTOR
23.aprila, u 21 sat održan je performans „I think“ (ili „ Misli kneza Rjepnina“) u multimedijalnoj sali Kulturnog centra „Nikola Đurković“. Opširnije:...
Učenici Gimnazije Kotor u Dučićevom zavičaju
16. 04. 2019. godine, učenici 4-1, 4-3, šest učenika 3-m, četiri učenika 4-e, profesorice Lidija Begović i Ljiljana Čolan krenuli su na jednodnevni izlet u Trebinje. Opširnije:...