logo

Aktiv za maternji jezik i književnost

Učenica Andrea Marić nagrađena na literarnom konkursu Crvenog krsta Kotor
U multimedijalnoj sali Kulturnog centra „Nikola Đurković’’Kotor, u petak, 15.februara 2019, uručene su nagrade najboljim učesnicima literarnog konkursa u organizaciji Crvenog krsta Kotor, na temu „Niko ne treba da ostari sam ’’(E. Hemingvej). Opširnije:...
NOVINARSKA SEKCIJA NA RADNOM ZADATKU
 Izložbu koja je postavljena u Galeriji solidarnosti od 16. novembra 2018. godine, posjetili su brojni mještani i mještanke Kotora, a među njima profesori i učenici Gimnazije Kotor. Opširnije:...
„LUTAM JOŠ, VITAK, SA SREBRNIM LUKOM“
U Galeriji solidarnosti od 16.novembra je izložba Legata Miloša Crnjanskog, Narodne biblioteke Srbije. Opširnije:...
Impresija o kreativnom dokumentarizmu Vladimira Perovića
U četvrtak, 6.decembra, u sklopu projekta „U podne sa...“ gost Kluba prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor bio je Vladimir Perović, filmski  režiser. Opširnije:...
Gimnazijalci u kući tišine ispunjenoj emocijama
Za ljubitelje pozorištaKlub prijatelja umjetnosti je organizovao  još jedno prijatno večernje druženji  i odlazak na premijeru pozorišne predstave Ivo Vizin – kapetan od snova. Opširnije:...
UČENICI ČETVRTIH RAZREDA GIMNAZIJE U POSJETI GALERIJI SOLIDARNOSTI
Povodom 125 godina od rođenja Miloša Crnjanskog, učenici četvrtih razreda Gimnazije posjetili su izložbu ,,Lutam, još, vitak sa srebrnim lukom’’ (izložbu legata Miloša Crnjanskog), u Galeriji solidarnosti, u srijedu, 5.decembra 2018.godine. Opširnije:...
„U podne sa...“ Vladimirom Perovićem
U četvrtak, 06.decembra 2018.godine, Klub prijatelja umjetnosti Gimnazije Kotor u sklopu projekta „U podne sa...“ organizuje projekciju filmova i razgovor sa pozorišnim i filmskim režiserom Vladimirom Perovićem. ...
Klub prijatelja umjetnosti - Večernja posjeta Kraljevskom pozorištu Zetski dom
Naše veče u nedjelju,  25.novembra bilo je rezervisano za odlazak u najstarije crnogorsko pozoriše - Kraljevsko pozorište Zetski dom. Opširnije:...
Učenici Gimnazije nagrađeni na literarnom konkursu povodom Dana opštine Kotor
Na Međunarodni dan djeteta, 20. novembra u podne, dodijeljene su nagrade najboljim učesnicima literarnog konkursa organizovanog povodom Dana opštine Kotor, na temu "Tebi, moj grade!". Ispred organizatora prisutne je pozdravila Marija Bernard, direktorica JU Kulturnog centra "Nikola Đurkov...
„U podne sa...“ Barbarom Delać
Gošća „Kluba prijatelja umjetnosti“ bila nam je 29.oktobra mlada poetesa Barbara Delać.Opširnije:...