logo

Aktiv za hemiju

Izabrani pobjednici nagradnog konkursa „Ljepota kristala 2020“
Izazovna kategorija, odnosno sinteza i kristalizacija dvojne soli, organizovana je isključivo za učenike srednjih škola. Treće mjesto osvojila je ekipa Gimnazije Kotor: Anastasija Mrkaić, Jovana Marić i Valentina Radonjić, a njihova mentorica je bila Žana Sošić Bošković.  Opširn...
Ljepota kristala
Zavod za metrologiju Crne Gore organizovao je takmičenje u rastu kristala, pod nazivom „Ljepota kristala 2020“. Konkurs je namijenjen učenicima VII, VIII i IX razreda osnovnih škola, kao i učenicima svih razreda srednjih škola. Svrha takmičenja je da podstakne rad, razmišljanje, znati...
Obilježavanje 150 godina nastanka periodnog sistema elemenata
Ne postoji škola ili laboratorija čije prostorije ne krasi periodni sistem elemanata-brilijantno otkriće ruskog naučnika Dmitrija Ivanoviča Mendeljejeva. Ujedinjene Nacije proglasile su 2019. Godinu Međunarodnom godinom periodnog sistema elemenata. Tim povodom učenici odjeljenja prvog razr...
SVJETSKI DAN METROLOGIJE
Učenice  3 razreda Mrkaić Anastasija i Marić Jovana su održale prezentaciju na času hemije povodom Svjetskog dana metrologije. Opširnije:...
Iz hemijske laboratorije -,,Ljepota kristala’’
Stručni žiri Zavoda za metrologiju izabrao je 12 najboljih ekipa osnovnih i srednjih škola koje su se takmičile u nagradnom konkursu „Ljepota kristala“. Žiri je, u periodu od 16. do 19. aprila 2019.god ocjenio i rangirao kristale 82 učeničke ekipe. Takmičenje je bilo namjenjeno učeni...
Iz hemijske laboratorije- “Ljepota kristala”
Zavod za metrologiju organizovao je takmičenje za osnovne i srednje škole  pod nazivom „Ljepota kristala“.Opširnije:...
SVJETSKI DAN MOL-a
Povodom obilježavanja Svjetskog dana mol-a, nastavnica Žana-Sošić Boškovic zajedno sa učenicima odjeljenja 2/3 održala je ogledni čas. Opširnije:...
“Dan otvorenih vrata laboratorije”
Dana 2.juna 2017. učenici drugih razreda, koji pohađaju Metode i tehnike istraživanja u hemiji, održali su “Dan otvorenih vrata laboratorije”. Opširnije:...
ČEKAJUĆI DJEDA MRAZA
         Učenici naše škole, uz mentorstvo profesorice Ruže Soldo, su u kabinetu hemije napravili novogodišnju jelku inspirisani tim predmetom i tako otvorili prazničnu sezonu i uljepšali atmosferu!!!               ...