logo

Aktiv za strane jezike

Dani evropskog filma – Kino Boka
Povodom dana evropskog filma u Kinu Boka, djaci II godine Gimnazije Kotor, koji imaju njemacki kao izborno predmet su sa prof. njemackog jezika uzivali u projekciji filma. Opširnije:...
Evropski dan jezika
Povodom obilježavanja Evropskog dana jezika 26. 09. 2018. god, u Gimnaziji  Kotor, u organizaciji Aktiva za germanske i Aktiva za romanske jezike, održan je ogledni čas sa multimedijalnim sadržajima na različitim jezicima svijeta. Učenici su izveli popularne melodije na engleskom, špansko...
Posjeta London Brige-a Gimnaziji Kotor
Dana 28. 09. 2018. godine Gimnaziju Kotor su posjetili lektorka Ana Jakić Wilford i Richard Wilford, predstavnici škole London Bridge. Opširnije:...
Potpisan sporazum o saradnji između Kulturnog centra "Nikola Đurković" Kotor i "Goethe Instituta" iz Beograda
U renoviranoj Press sali, do posljednjeg mjesta ispunjenoj, u zajedničkoj organizaciji Kulturnog centra / Gradske biblioteke i čitaonice i Gete instituta, upriličena promocija Antologije savremene nemačke drame u tri toma u izdanju Zepter Book Worlda-a. Opširnije:...
Petak 23.03. Javni čas
AN AFTERNOON TEA AT FIVE WITH SHAKESPEARE U želji da se  na bar par sati udaljimo od verve svakodnevnog života, teških testova, neizbježnih obaveza i dosadnih martovskih kiša i odškrinemo vrata jedne drugačije epohe, daleke a opet nama bliske, organizovali smo javni čas posvećen Še...
Dan frankofonije
Povodom obilježavanja Dana frankofonije učenici četvrtih razreda, koji izučavaju francuski jezik kao izborni predmet, u holu škole su postavili pano kojim su na simboličan način približili duh Francuske. fotografija 1 fotografija 2...
Sedma generacija HMC stipendista u Gimaziji Kotor
Bogdan Kašćelan, učenik Gimnazije Kotor, dobitnik je ovogodišnje HMC stipendije, koja pokriva dvogodišnje školovanje u najprestižnijim srednjim školama u Britaniji. Opširnije:...
POSJETA ITALIJANSKOM KULTURNOM CENTRU U PODGORICI
Nedjelja italijanskog jezika u svijetu je manifestacija koja se po sedamnaesti put obilježava u cijelom svijetu i prilika je kada instituti  za italijansku kulturu organizuju raznovrsne kulturne programe, čiji fokus je na širenju italijanskog jezika. Opširnije:...
Halloween Party
Grammar, Medical and Economic High School celebrated the 31st of October – The Halloween. They gave oral presentations on the topic, told scary stories and jokes. They have also prepared some treats and did some Halloween crosswords. ...
Halloween Party
Grammar, Medical and Economic High School celebrated the 31st of October – The Halloween. They gave oral presentations on the topic, told scary stories and jokes. They have also prepared some treats and did some Halloween crosswords. ...