logo

Aktiv za strane jezike

Posjeta Rimskim mozaicima u Risnu
Maturanti Gimnazije koji pohađaju izborni predmet - sintaksa latinskog jezika, posjetili su Rimske mozaike u Risnu. Opširnije:...
Dani evropskog filma – Kino Boka
Povodom dana evropskog filma u Kinu Boka, djaci II godine Gimnazije Kotor, koji imaju njemacki kao izborno predmet su sa prof. njemackog jezika uzivali u projekciji filma. Opširnije:...
Evropski dan jezika
Povodom obilježavanja Evropskog dana jezika 26. 09. 2018. god, u Gimnaziji  Kotor, u organizaciji Aktiva za germanske i Aktiva za romanske jezike, održan je ogledni čas sa multimedijalnim sadržajima na različitim jezicima svijeta. Učenici su izveli popularne melodije na engleskom, špansko...
Posjeta London Brige-a Gimnaziji Kotor
Dana 28. 09. 2018. godine Gimnaziju Kotor su posjetili lektorka Ana Jakić Wilford i Richard Wilford, predstavnici škole London Bridge. Opširnije:...
Potpisan sporazum o saradnji između Kulturnog centra "Nikola Đurković" Kotor i "Goethe Instituta" iz Beograda
U renoviranoj Press sali, do posljednjeg mjesta ispunjenoj, u zajedničkoj organizaciji Kulturnog centra / Gradske biblioteke i čitaonice i Gete instituta, upriličena promocija Antologije savremene nemačke drame u tri toma u izdanju Zepter Book Worlda-a. Opširnije:...
Petak 23.03. Javni čas
AN AFTERNOON TEA AT FIVE WITH SHAKESPEARE U želji da se  na bar par sati udaljimo od verve svakodnevnog života, teških testova, neizbježnih obaveza i dosadnih martovskih kiša i odškrinemo vrata jedne drugačije epohe, daleke a opet nama bliske, organizovali smo javni čas posvećen Še...
Dan frankofonije
Povodom obilježavanja Dana frankofonije učenici četvrtih razreda, koji izučavaju francuski jezik kao izborni predmet, u holu škole su postavili pano kojim su na simboličan način približili duh Francuske. fotografija 1 fotografija 2...
Sedma generacija HMC stipendista u Gimaziji Kotor
Bogdan Kašćelan, učenik Gimnazije Kotor, dobitnik je ovogodišnje HMC stipendije, koja pokriva dvogodišnje školovanje u najprestižnijim srednjim školama u Britaniji. Opširnije:...
POSJETA ITALIJANSKOM KULTURNOM CENTRU U PODGORICI
Nedjelja italijanskog jezika u svijetu je manifestacija koja se po sedamnaesti put obilježava u cijelom svijetu i prilika je kada instituti  za italijansku kulturu organizuju raznovrsne kulturne programe, čiji fokus je na širenju italijanskog jezika. Opširnije:...
Halloween Party
Grammar, Medical and Economic High School celebrated the 31st of October – The Halloween. They gave oral presentations on the topic, told scary stories and jokes. They have also prepared some treats and did some Halloween crosswords. ...