logo

Aktiv za Sociologiju, Psihologiju i Filozofiju

Radionica „Samopoštovanje“
Dana 23.04.2019. u 19h učenici drugog razreda Gimnazije, zajedno sa prof. Fikretom Adrović, prof. Lidijom Begović i prof. Slavicom Stupić prisustvovali su predavanju  mr. Nemanje Boričića održano u sali hotela Vardar. Opširnije:...
Jami Distrikt
Dana 17.04.2019. s početkom u 20:00h na sceni Kulturnog Centra Kotor našla se pozorišna predstava Jami Distrikt, ostvarenje Kokana Mladenovića. Opširnije:...
VII multimedijalni nacionalni festival za mlade
U periodu, od 21 januara do 1 marta, klub CKT, je sa dva tima ucestvovao na VII multimedijalnom nacionalnom festivalu za mlade u Pljevljima. Tema je bila "ljubav" a kategorija u kojoj smo se takmičili kratki video klipovi. Rad Anite Grgurević je trećeplasiran i nastao je kao kombinacija više ...
Žene psihoanalize
U četvrtak, 7.03.2019 godine, povodom obilježavanja Dana žena, održana je prezentacija „Žene psihoanalize“. Opširnije:...
Smanjivanje homofobije i transfobije
 Dana 05.03.2019.godine u zbornici Gimnazije Kotor održana je radionica o ljudskim pravima ranjivih grupa sa naglaskom na seksualne manjine. Opširnije:...
Radionica – “Razbijanje predrasuda” ( LGBT populacija i transrodnost )
        U prijatnoj atmosferi školske čitaonice, Gimnazije Kotor, 21. februara održana je radionica, organizovana od strane profesorice Lidije Begović. Opširnije:...
KNJIGA – HRANA I LIJEK ZA DUŠU (Knjiga, ne tableta)
I ove godine nastavila se akcija “etika na djelu” tako što su i ovog puta učenici sa izborne nastave etika posjetili psihijatarsku bolnicu. Opširnije:...
Gimnazija Kotor u kvizu znanja o Evropi i evropskim integracijama
Kviz znanja je nastao kao zajednički projekat  Radio televizije Crne Gore i Centra za građansko obrazovanje uz Ministarstvo  prosvjete i Delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori.Opširnije:...
60 godina (25. mart 1957. Godine u Rimu) od potpisivanja ugovora o osnivanju Evropske Ekonomske Zajednice EEZ i Evropske Zajednice za Atomsku Energiju EUROATOM
Evropska unija kao zajednica demokratskih zemalja (28) koje zajednički rade da bi poboljšali život svojih građana nije nastala odjednom. Ovakva kakva je danas EU je izrasla na idejama evropskih integralista utopista iz 19. vijeka. Opširnije:...
RODITELJSI SASTANAK U FORMI RADIONICE
Članovi Centra za kreativno traganje sa nastavnicom psihologije Lidijom Begović pokrenuli su novu radionicu na temu “Stilovi roditeljstva”. Program je bio predviđen za roditelje, te je prva radionica održana na roditeljskom sastanku odjeljenja III-2. U saradnji sa razrednim starješinom o...