logo

Aktiv za Sociologiju, Psihologiju i Filozofiju

Smanjivanje homofobije i transfobije
 Dana 05.03.2019.godine u zbornici Gimnazije Kotor održana je radionica o ljudskim pravima ranjivih grupa sa naglaskom na seksualne manjine. Opširnije:...
Radionica – “Razbijanje predrasuda” ( LGBT populacija i transrodnost )
        U prijatnoj atmosferi školske čitaonice, Gimnazije Kotor, 21. februara održana je radionica, organizovana od strane profesorice Lidije Begović. Opširnije:...
KNJIGA – HRANA I LIJEK ZA DUŠU (Knjiga, ne tableta)
I ove godine nastavila se akcija “etika na djelu” tako što su i ovog puta učenici sa izborne nastave etika posjetili psihijatarsku bolnicu. Opširnije:...
Gimnazija Kotor u kvizu znanja o Evropi i evropskim integracijama
Kviz znanja je nastao kao zajednički projekat  Radio televizije Crne Gore i Centra za građansko obrazovanje uz Ministarstvo  prosvjete i Delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori.Opširnije:...
60 godina (25. mart 1957. Godine u Rimu) od potpisivanja ugovora o osnivanju Evropske Ekonomske Zajednice EEZ i Evropske Zajednice za Atomsku Energiju EUROATOM
Evropska unija kao zajednica demokratskih zemalja (28) koje zajednički rade da bi poboljšali život svojih građana nije nastala odjednom. Ovakva kakva je danas EU je izrasla na idejama evropskih integralista utopista iz 19. vijeka. Opširnije:...
RODITELJSI SASTANAK U FORMI RADIONICE
Članovi Centra za kreativno traganje sa nastavnicom psihologije Lidijom Begović pokrenuli su novu radionicu na temu “Stilovi roditeljstva”. Program je bio predviđen za roditelje, te je prva radionica održana na roditeljskom sastanku odjeljenja III-2. U saradnji sa razrednim starješinom o...
ŽMURKA EROSA I TANATOSA
Mladalačko doba je, verujem, jedno od najburnijih doba našeg života! Iako su Eros i Tanatos prisutni u našim životima svakog dana, u različitim odnosima,  baš u ovom dobu se čini kao da se nestašno igraju žmurke navodeći i nas da ih tražimo i pronalazimo na najneočekivanijim mes...
EU znači DA
 Povodom dana Evrope, predstavnici Nevladine organizacija Eko centar „Delfin“ iz Kotora, u okviru projekta „EU znači DA“ koji realizuju sa delegacijom Evropske Unije u Crnoj Gori, uz podršku Ministarstva vanjskih poslova i evropskih integracija, danas ispred glavnih gradskih vrata ...
Posjeta staračkom domu
Humanitarnu akciju pokrenula je profesorica Begović, a akteri su učenici 3m odjeljenja kotorske Gimnazije. Akciji se odazvalo 26 učenika koji su najiskrenije vjerovali u njen uspjeh. Cilj je bio razmjena mladalačke energije, mudrosti i iskustva starijih ljudi.  Detaljnije...
Učenik Gimnazije Kotor na debatnom takmičenju u Turskoj
Maturant kotorske Gimnazije Mladen Maslovar, sa svojim vršnjacima iz podgoričke Gimnazije “Slobodan Škerović” i Srednje mješovite škole “Danilo Kiš” iz Budve, predstavljaće Crnu Goru na svjetskom srednjoškolskom takmičenju u debati. Takmičenje će ...opširnije...