OTVORENA VRATA LABORATORIJE

Još jedna školska godina je privedena kraju, a svi profesori i učenici spremaju se na zasluženi odmor.

Pretposlednjeg dana škole, 9. juna 2022. godine, učenici koji su kao jedan od izbornih predmeta izabrali Metode i tehnike istraživanja u hemiji, organizovali su ogledni čas na kojem su svojim prijateljima pokazali mnoge zanimljive eksperimente. Učenici 2-1 Viktor Brkanović, Vanja Vukašinović i Katarina Jelić objasnili su i izveli oglede kao što su Manganova duga, vještačka krv, bojenje plamena i nekoliko drugih. Sve preparacije izveli su sami, a u sprovođenju eksperimenata pomogla im je profesorka hemije Žana Šošić Bošković.

Učenici prvog i drugog razreda koji su prisustvovali ovom neizmerno zanimljivom času, bili su iznenađeni prizorima koje su videli i svakako se može reći da su uživali u predstavi. Ne samo što je čas bio izuzetno interesantan i uzbudljiv, već je učenike podsetio na neke stvari koje su učili iz hemije, biologije, ali i drugih nauka. Ovo je definitvno jedan od najboljih načina za pozdraviti se sa školom, ali i prijateljima.