U Bijelom Polju uručene nagrade mladim književnim stvaraocima

Deseti Regionalni festival fantastične književnosti REFESTICON, otvoren je 23. juna u Bijelom Polju.

Pored drugih sadržaja, prvi od tri festivalska dana bio je i u znaku dodjele nagrada najboljim mladim stvaraocima. U Kući Rista Ratkovića našoj učenici Vasilisi Rašović

(2-1) uručena je plaketa, statua Srebrno Zmajevo jaje i zbirka priča „Putovanja“.

U ovogodišnjoj zbirci  pored Vasilisine priče „Svjetlost za Fjodora M.“ za koju je dobila drugu nagradu, objavljene su  još četiri priče naših učenika kojima će plakete biti naknadno uručene.

Nadarenim autorima, nagrade su  uručili koordinator projekta REFESTICON, Dragić Rabrenović i članovi žirija dr Blagoje Vujisić, mr Bojana Obradović i Izet Erović.