NAGRADE NA MEĐUNARODNOM LITERARNOM KONKURSU “Mailing List Histria”

Na međunarodnom literarnom konkursu “Mailing List Histria” naši učenici su osvojili prve tri nagrade!

Prvu nagradu osvojila je učenica prvog razreda gimnazije Andrea Brguljan, drugu Nikola Kovač, a treću Stefan Popović, obojica učenici drugog razreda gimnazije.

Mentor nagrađenih učenika je profesorica italijanskog jezika i književnosti Valerija Jokić.

Ove godine navršavaju se pune dvije decenije da naš “Liceo Cattaro” učestvuje na konkursu “Mailing List Histria” i uvijek postižemo zapažene rezultate.

Svake godine, prvonagrađeni radovi se štampaju u monografiji koja se poklanja učenicima, s tim da se svim učesnicima dodjeljuju diplome, a nagrađeni dobijaju i novčane nagrade u iznosu od 50 do 200 eura. Prema propozicijama konkursa, teme napisane na italijanskom jeziku učenici šalju elektronskom poštom, a pregleda ih i ocjenjuje komisija u Italiji.