NAGRADE NA MEĐUNARODNOM LITERARNOM KONKURSU

«MAILING LIST HISTRIA» NA ITALIJANSKOM JEZIKU

Na ovogodišnjem međunarodnom literarnom konkursu «Mailing List Histria»  Italia 2021/2022 na italijanskom jeziku, naši učenici su osvojili prve tri nagrade.

Anđela Krivokapić, učenica trećeg razreda je osvojila prvu nagradu, Jovana Subotić, takođe učenica trećeg razreda osvojila je drugu nagradu a Nikola Kovač, učenik drugog razreda osvojio je treće mjesto. Mentor nagrađenih učenika je profesorica italijanskog jezika i književnosti Valerija Jokić.

Već devetnaest godina naša škola učestvuje na Međunarodnom konkursu «Mailing List Histria».Teme napisane na italijanskom jeziku, prema propozicijama koje daje Mailing List Histria, učenici šalju elektronskom poštom, a komisija u Italiji ih pregleda i ocjenjuje. Svake godine, pored novčanih nagrada (od 50 do 200 eura) i diploma svim učesnicima, štampaju se najbolji prvonagrađeni radovi u monografiji koja se poklanja učenicima.

www.mlhistria.it

www.adriaticounisce.it