Kurs znakovnog jezika

Školske dane smo dodatno uljepšali Kursom znakovnog jezika koji se organizovao u prostorijama JU Resursnog centra za sluh i govor “ Dr Peruta Ivanović”. Kurs je realizovan u saradnji sa Inicijativom mladih sa invaliditetom Boke – I MI Boke.

Zahvalni smo što smo imali priliku da naučimo nešto novo i pritom steknemo nova prijateljstva. Ne možemo da preskočimo divnu instruktorku Oliveru Gluščević koja se potrudila da nam svaki čas bude nezaboravan. Pored učenika iz Gimnazije, kursu su prisustvovali i učenici iz Resursnog centra sa djelimičnim ili potpunim nedostatkom sluha. To nam je pomoglo u savladavnju raznih gestova i shvatanju kako znakovni jezik zapravo funkcioniše. Shvatili smo kako osobe sa  oštećenjem sluha doživljavaju svijet oko sebe i sa kakvim se teškoćama suočavaju.

Lekcije Kursa su kompletirane na Youtube kanalu #IMIBoke.

Napisale: Anastasija Radović 1-m, Nikolina Vukmirović 4-2.