Evropski dan jezika – 26.septembar

Nastavnice stranih jezika su i ove godine nizom aktivnosti obilježile Evropski dan jezika. Učenici prvih, drugih i trećih razreda su na uglednim i oglednim časovima imali priliku da se upoznaju sa istorijom jezika, značajem i benefitima izučavanja stranih jezika. Postoje brojni pozitivni efekti bilingvizma i polilingvizma, a osim u svijetu biznisa, efekti poznavanja više od jednog stranog jezika vidljivi su i u naučnim istraživanjima i reflektuju se poboljsašnjem moždanih funkcija tipičnih i atipičnih govornika, govornika sa autističnim spektorm, ali i u sprečavaju prijevremenog nastanka demencije.

Nakon razgovora o benefitima poznavanja stranih jezika, učenici su bili u mogućnosti da pokazu svoja znanja i vještine kroz aktivnosti poput kviza znanja, u igrama nagađanja, kroz analizu idioma i stvaranje palindroma, igre uma i rješavanjem Wordle slagalice.

Časovima su prisustvovale direktorica škole Milena Nenadović Ljubenović i pedagogica Sanja Biskupović.

Aktiv za germanske jezike

Published