Per aspera ad astra

Planinarski klub Vjeverica je u nedjelju 13. oktobra organizovaotradicionalnu pješačku turu Kotor-Lovćen-Kotor, koja je okupila dio učenika Gimnazije Kotor i druge ljubitelje planinarenja. Sa učenicima su išle profesorice Svetlana Kikanović, Snežana Smolović i Jelena Vukšić.

Našu šetnju smo započeli oko 8 sati sa Južnih vrata (nivo mora) i laganim korakom smo došli do sela Špiljari gdje smo napravili kratku pauzu. Potom smo nastavili uspon do mjesta Praćište. Predstavnici Planinarskog kluba Vjeverica su tokom pješačenja pričali razne anegdote i govorili o tome kako su tu stazu nekad koristili mještani lovćenskih sela da bi došli do Kotora i prodavali svoje proizvode. Uspon smo nastavili kroz borovu šumu i nakon par sati od polaska stigli smo na cilj- Krstac (943 mnv).

Nakon dostizanja cilja napravili smo jednu dužu pauzu koju smo iskoristili za druženje i odmor, i okrijepili smo se u obližnjim restoranima. Uslijedio je spust koji smo s lakoćom savladali kao i uspon.

Vedar nedjeljni dan pružao je odlične uslove za planinarenje. Uživali smo uz sunce, svjež vazduh i dobro društvo. Vratili smo se jako zadovoljni jer smo saznali mnogo novih informacija, družili se i dostigli svoj cilj. Nadamo se da će biti još ovakvih događaja.

Do sledeće pješačke avanture!