Gimnazija Kotor

Posjeta pedijatrijskom odjeljenju kotorske bolnice

Na bazaru održanom 28. decembra  sakupili smo dovoljno novcaod kojeg smo dio iskoristili da usrećimo male srčane ratnike nadječijem odjeljenju. 

U petak, 29. ujutru pripremili smo paketiće i krenuli ka bolnici. Sa sobom smo nosili kap radosti, podrške i puno ljubavi. Ovo je nama izgledalo kao uobičajen dan, ali ono što smo danasnapravili ostaviće neizbrisiv trag u našim srcima.

Unoseći paketiće, unosimo i svjetlost u bolničke hodnike, parčence sreće I široke osmjehe. Dječji osmijesi su odgovorili nanaše, postali su poput svetionika u tamnim trenucima, podsjećajući nas da ljubaznost može zaliječiti I velike strahove. Male ruke prelazile su preko sitnih poklona s nevjericom iradosti, stvarajući trenutke koji su nama postali dragocjeni. Paketići su bili samo mali izvor njihove radosti.

Oči djece sijale su zahvalnošću i veseljem, a njihov smijehodjekivao je poput najljepše melodije. 

Odlazeći, nosili smo sa sobom toplinu trenutaka dijeljenja iradosti. 

Pored uobičajene prakse, ovo je bio još jedan mali podsjetnik da moć ljubavi i nesebičnosti u teškim vremenima može premostitiobalu njihovih dana u bolnici do obale magije njihovih malihosmjeha.

Odlučili smo da podijelimo malo svjetlosti sa drugima, a u tom procesu smo i sami postali obasjani. 

Sastavile učenice: Nikoleta Konatar , Jana Grgurević i Tea Šekarić (3m).