Gimnazija Kotor

Stihovima i prozom naših učenika završeno je 2. Bijeljansko književno proljeće

          U subotu, 22. aprila u Domu kulture u Bijeloj upriličen je kulturni program povodom

2. Bijeljanskog književnog proljeća u čijoj je organizaciji bio raspisan literarni konkurs za učenike osnovnih i srednjih škola koji nosi ime preminule književnice i prosvjetnog radnika, Vinke Perišić Šarenac. U drugom dijelu programa, nakon kazivanja stihova pjesnikinje Vinke Šarenac, njenih koleginica i nastupa folklornog ansambla KM Bijela, uručene su zahvalnice školama kao i plakete i nagrade najboljim mladim poetskim i proznim stvaraocima.

       U kategoriji srednjoškolaca dodijeljeno je pet nagrada i sve su pripale učenicima Gimnazije Kotor.

         Prva nagrada dodijeljena je učenici Jovani Stanišić (2-1) za kratku priču ,, Neprocjenjivo”

(Jedna bokeljska priča). Drugo mjesto osvojio je učenik Nikola Kovač (2-3) za pjesmu

,, Šantićeva sudba”, dok je treću nagradu dobila učenica Laura Bilafer (1-2) za pjesmu ,, Iz ženskog  rodoslova”.

          Zbog velikog broja kvalitetnih prispjelih radova (88), žiri je dodijelio  još dvije nagrade, pa je četvrtu nagradu dobila Sara Kuzunović (1-2) za pjesmu ,,Zauvijek”, a peto mjesto su podijelile Božana Vidović (2-1), autorka pjesme ,, Prosječna i srećna” i Vasilisa Rašović (3-1) autorka pjesme ,,Mladosti”.

Učenice Jovana Stanišić i Vasilisa Rašović nijesu bile u mogućnosti da prisustvuju kulturnoj večeri, ali su pročitani njihovi radovi.

Mentorke učenicima su profesorice Ljiljana Odža i Ljiljana Čolan.

Nagrađeni radovi učenika  biće objavljeni na sajtu  NVO Kulturna mreža Bijela koja je i organizator Književnog proljeća.