Gimnazija Kotor

Tradicionalna akcija dobrovoljnog darivanja krvi

U srijedu, 26. aprila 2023.godine učenici naše škole zajedno sa profesorkom Jelenom Parteli Vukšić, učestvovali su u akciji dobrovoljnog darivanja krvi u Zavodu za transfuziju Bolnice Kotor. Oko 25 učenika odjeljenja IVm , IV2 i IIIm javilo se sa velikom željom da učestvuju u akciji,daju krv,sa idejom da bi mogli da postanu redovni davaoci i time pomognu mnogima kojima je ovaj dar potreban.

U Zavodu za transfuziju dočekala nas je prijatna i opuštena atmosfera sa kadrom koji je pokazao visok nivo profesionalnosti. Procedura pregleda prije samog davanja krvi obuhvata popunjavanje upitnika, mjerenje krvnog pritiska i hemoglobina (gvožđa) kako bi se obezbijedila što veća sigurnost.Pored velike želje, samo je nekolicina uspjela da ispuni sve uslove.

Nadamo se da će ubuduće odaziv ovoj tradicionalnoj akciji biti još veći među učenicima i profesorima naše škole.

Zahvaljujemo dr Filipović i njenom timu na uspješno odrađenoj akciji i dugogodišnjoj saradnji,kao i Anet Marović iz Crvenog krsta Kotor koja nam je uvijek velika podrška.