Gimnazija Kotor

VIII Nedjelja italijanske kuhinje u svijetu:

,,Italijanska kuhinja na stolu: zdravlje s ukusom

(13-19. novembar 2023. godine)

VIII Settimana della cucina italiana nel mondo:

,,A tavola con la cucina italiana: il benessere con gusto”

Povodom obilježavanja VIII Nedjelje italijanske kuhinje u svijetu, 17. novembra je profesorica Valerija Jokić, sa svojim odjeljenjem 4-2, organizovala bazar ukusne italijanske hrane ispred učionice italijanskog jezika. Na trpezi su se mogli pronaći najrazličitiji specijaliteti iz predivne Italije, kao što su: pica, bruskete, pasta, tiramisu, panakota, ali i kupovni proizvodi poznatih italijanskih brendova kao Barilla i Conad. Svi učenici su dali svoj doprinos; od dekoracije, plakata, pribora, pa sve do hrane i pića. Bazar je prošao veoma uspješno, profesori i učenici svih odjeljenja su nas posjetili, pohvalili naš rad i upoznali se s italijanskom kuhinjom, kao i najpoznatijim receptima. Nadamo se da ćemo ubrzo ponoviti ovu vrstu aktivnosti na još zanimljiviji način! ,,Cucinare è un modo di dare” – Michel Bourdin.

Ana Marija Salamadija 4-2