Gimnazija Kotor

Međugradski turnir u šahu

U petak 13. maja u amfiteatru Gimnazije Kotor održan je međugradski turnir u šahu. Takmičenje je bilo ekipno, a učestvovali su učenici iz Kotora, Tivta, Budve i Herceg Novog. Turnir je organizovala šahovska sekcija Gimnazije Kotor koju vodi profesor Nenad Meštrović, a sve uz podršku i pomoć Petra Grdinića, predsjednika šah-kluba Kotor, kao i profesora Radoša Nedovića koji vodi šahovsku sekciju u školi Savo Ilić. Sponzor događaja je Sekretarijat za kulturu i sport opštine Kotor. U ekipi svakog grada je bilo po sedam učenika iz osnovnih i srednjih škola. U sjajnoj takmičarskoj atmosferi, učenici su imali prilike da pokažu svoje igračko umijeće i da brane boje svog grada. Nakon uzbudljive i neizvjesne borbe, ekipa iz Kotora je osvojila prvo mjesto, dok je ekipa iz Budve zauzela drugo mjesto. Učesnicima turnira su podijeljeni suveniri, a prvoplasirana ekipa je dobila vrijedne nagrade u vidu kompleta knjiga. Zahvaljujemo se svim učesnicima i nadamo se da će ovakva nadmetanja postati dio školske tradicije.