Gimnazija Kotor

Nikoli Kovaču još jedna nagrada za poetsko stvaralaštvo

        Povodom tradicionalne manifestacije Šantićevi dani, škola ,, Aleksa Šantić“ iz Kaluđerice (Beograd) raspisala je Međunarodni literarni i likovni  konkurs  ,,Šantićeva reč 2024“, na kom su učenici osnovnih i srednjih škola mogli konkurisati  napisanim proznim ili poetskim tekstom i likovnim ostvarenjem.

       Samo nekoliko dana nakon završenog 3.Bijeljanskog kulturnog proljeća na kom je bio među nagrađenim učenicima, za  Nikolu Kovača (3-3) stigloje još jedno priznanje za poeziju. U kategoriji srednjoškolaca, naš učenik je osvojio drugu nagradu za pjesmu ,, U tom srcu stanuje hrabrost“ čiji su stihovi inspirisani životom i djelom dragog nam pjesnika Alekse Šantića. Nikolina mentorka je profesorica Ljiljana Odža.