Gimnazija Kotor

OLIMPIJADA ZNANJA PODGORICA 2023

Trinaesta Olimpijada znanja 2023, takmičenje učenika osnovnih i srednjih škola Crne Gore iz matematike i prirodnih nauka, održana je 6.maja, u zgradi tehničkih fakulteta Univerziteta Crne Gore, u Podgorici.

Takmičenje se tradicionalno održava pod pokroviteljstvom Rektora Univerziteta Crne Gore, Crnogorske akademije nauka i umjetnosti i kompanije doMen, u organizaciji Prirodno-matematičkog fakulteta UCG i Društva matematičara i fizičara Crne Gore.

Na takmičenju iz hemije učestvovali su: Stefan Popović, Nikola Kovač (drugi razred) i Miloš Perović (prvi razred).

Na takmičenju iz matematike učestvovao je Nikola Vukšić (četvrti razred).

Učenici su ostvarili zapažene rezultate.

Najbolji uspjeh ostvario je učenik drugog razreda Stefan Popović, osvojio je drugu nagradu pod mentorstvom prof. Ruže Soldo.