“Razmišljamo drugačije – čisto i korisno”.

DOO Komunalno Kotor od 1. marta do 13. juna, organizovalo je ekološko takmičenje “Razmišljamo drugačije – čisto i korisno”, u kojem su učestvovali učenici iz OŠ “Ivo Visin”, OŠ “Nikola Ðurković”, OŠ “Njegoš”, OŠ “Veljko Drobnjaković” i Gimnazije Kotor.

Takmičenje, tokom kojeg su se sakupljale reciklabilne sirovine kao sto su papir, karton, sve vrste plastične ambalaže i limenke, je imalo za cilj unapređenje održivog upravljanja otpadom i poboljšanje stanja u oblasti zaštite životne sredine naše zajednice.

Ukupno je sakupljeno 2.963,10 kg sirovine.

Prvograngirana škola koja će biti nagrađena opremom po sopstvenom izboru u iznosu od 500,00€ je OŠ “Veljko Drobnjaković”, drugorangirana je Gimnazija Kotor koja će biti nagrađena opremom u vrijednosti 300,00€ i trećerangirana je OŠ “Nikola Ðurković” koja će dobiti opremu u vrijednosti od 200,00€.

Početkom školske 2023/2024 godine DOO Komunalno Kotor, opet će organizovati ekološko takmičenje “Razmišljamo drugačije – čisto i korisno”.