Gimnazija Kotor

SVEČANA DODJELA NAGRADA NAJBOLJE PLASIRANIM UČENICIMA NA MEĐUNARODNOM KONKURSU

 MAILING LIST HISTRIA 2023

U okviru promocije knjige „Giuseppe Gelcich” – čuvanje od zaborava i odavanje počasti djelima porodice Đelčić, 11. maja u Koncertnoj dvorani  Crkve Svetog Duha, svečanom promocijom dodijeljene su  nagrade najboljim učenicima i njihovim profesorima, učesnicima XXI međunarodnog literarnog konkursa “Mailing List Histria 2023”.

Veče je organizovala Zajednica Italijana Crne Gore, Asocijacija Dalmati Italiani nel Mondo i Udruženje Dalmata di Storia Patria.

Naša učenica drugog razreda gimnazije, Andrea Brguljan, osvojila je prvu nagradu, Nikola Kovač, učenik trećeg razreda, drugu nagradu, a Stefan Popović, učenik trećeg razreda, osvojio je treću nagradu. Nagrade je uručila ambasadorka Italije u Crnoj Gori Andreina Marsella. Mentor nagrađenim učenicima je bila profesorica Valerija Jokić.

Osim pomenutih nagrada, naša škola je dobila nagradu na osnovu učešča na konkursu naše profesorice Valerije i njenih učenika.

Svečanu dodjelu nagrada uljepšala je naša učenica Romina Racković izvodeći dvije kompozicije Hendla na klaviru.