Gimnazija Kotor

Svečana sjednica Nastavničkog vijeća Gimnazije održana je danas, u petak, 14.juna 2024.

Ovoga puta u podne u zbornici Gimnazije, tradicionalno su isvečano uručene simbolične nagrade i diplome Luča. Nagradesu takođe uručene učenicima koji su u toku ove školske godinepostigli zapažene uspjehe u vannastavnim aktivnostima i natakmičenjima.

Na početku sjednice, nakon državne himne koju su otpjevaleIrina Bulajić i Milena Pavićević, prisutnima se obratilav.d.direktorka Milena Nenadović Ljubenović. “Dragi našimaturanti, ovo je vaše veče i trenutak u kome se nagrađuju vašrad i zalaganje u toku prethodnih godina”, rekla je izmeđuostalog, i” kad izađete odavde, vi ste lučonoše i ponos kotorskeGimnazije, ali vaše putovanje tek započinje… Od srca vamželim, ne samo kao v.d.direktora već i kao vaša Milena pedagogica, da vas na tom putovanju prati sreća, da primijenitesve ono o čemu smo možda nekad pričali…: da budete svoji, da budete hrabri i da uvijek imate na umu da ste jedinstveni ineponovljivi”.

U programu kojim je koordinirala prof.Ana Kašćelanučestvovali su: Irina Bulajić, Milena Pavićević, Miloš Laketić, Elena Simović, Andrea Pagnacco, Danilo Ševaljević, Marta Borović, Aleksandra Dimitrovski, Vedrana Vičević i LjubicaVučković. Počevši Kiplingovom pjesmom “Ako”, učesnici su nanašem, engleskom, italijanskom i španskom jeziku sugerisalinapredak generaciji koja je upravo maturirala: “Vladan Desnicaje govorio da se život ukazuje kao ljeskava i nemirna površinasatkana od krpica svjetlosti i od krpica mraka. Tvrdio je da u svima nama postoji ta težnja za lokomocijom, istinska težnjapramajke amebe za kretanjem, i zato Vam, dragi maturanti, želimo da budete hrabri, ambiciozni, da ispunite svoje snove, da ne zaboravite jedni na druge, ali i da se uvijek vratite, bar nekad, svojoj gimnaziji i svom gradu.”

Dobitnici nagrade Luča za 2023/24.školsku godinu su: Luča 1: Salamadija Ana Marija, Penda Ivana, Stešević Nikoleta. Luča 2 :Đukanović Olga, Jelić Katarina,  Rajman Tereza, UnkaševićAnja, Đukanović Vladana, Želalić Katarina, Želalić Nataša, Rađenović  Barbara, Katić Maša, Karadžić Katarina, MilinićDajana, Biskupović Teodora, Lazarević Andreja, JovanovićBojana, Subotić Jovana, Vukmirović Nikolina, KrivokapićAnđela, Giljača Nikolija, Milošević Marin

U ime maturanata prisutnima se obratila  Ana Marija Salamadija.“Svoju priču smo započeli najoriginalnije do sada, oktobra 2020. godine, kada je svijet bio u jeku pandemije korona virusa. Podijeljeni u dvije grupe, sa maskama koje su prekrivale svakiosmijeh i izraz na licu, bili smo distancirani jedni od drugih, u svakom smislu te riječi. Smjenjivali su se karantini, samoizolacije, online časovi. Često nam je bilo drago štomožemo pratiti nastavu iz kreveta uz telefon, ali iz sadašnjeperspektive zasigurno ne bismo željeli da se takav tretmannastavio.” Zahvalila se profesorima i odjeljenjskim  starešinama“na svakom savjetu koji ste nam dali i na svakoj utjehi ikonstruktivnoj kritici. Redovno ste rješavali naše slatkeprobleme i bili tu kao pravi prijatelji kroz ove četiri godine”.

U završnom dijelu sjednice, Nastavničko vijeće je nagradiloučenike koji su postigli zapažene rezultate na takmičenjima. To su: Popović Stefan, Samardžić Vuk, Nikolić Milica, MalezićLena, Stanišić Jovana, Vukasović Milica, Vuković Nina, KovačNikola,  Bulajić Irina, Popović Filip, Borović Marta, KovačevićAnastasija.

Sjednica su prisustvovali nagrađeni učenici, roditelji i članoviNastavničkog vijeća Gimnazije.