Gimnazija Kotor

Svečano dodijeljene nagrade

U Muzičkom centru Crne Gore u nedjelju, 24. marta,organizovana je svečana dodjela nagrada najboljim učenicima sa Državnog takmičenja u znanju. Organizatori ove svečanosti bili su Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija i Ispitni centar Crne Gore. Našu školu predstavljao je Stefan Popović, učenik trećeg razreda, koji je primio nagradu za osvojeno prvo mjesto iz italijanskog jezika u kategoriji III-IV razreda.

Organizatori su se potrudili da uvaže sve prisutne, a posebno takmičare. Dodjelu nagrada pratio je prikladan muzički program. Direktor Ispitnog centra, Miloš Trivić, ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić-Stojanović i premijer Crne Gore, Milojko Spajić, uručili su učenicima nagrade.

Ovoj svečanosti su prisustvovali ugledni gosti, direktori škola, mentori i roditelji učenika.