Gimnazija Kotor

Dan dobrih djela

Ove godine organizacija ADP-Zid kao dio globalnog pokreta Good Deeds Day već peti put širom Crne Gore organizuje Dane dobrih djela. To je globalni pokret u kojem se ljudi vode idejom da svaka osoba može da učini nešto dobro, malo ili veliko, da poboljša život drugih i utiče pozitivno na svijet.

Gimnazija Kotor se i ove godine pridružila ovoj globalnoj inicijativi. Učenički parlament naše škole organizovao je akciju prikupljanja odjeće koja je danas donirana Crvenom krstu Kotor. Ovom akcijom htjeli smo da ukažemo na važnost pomoći drugima i širenja dobra u zajednici. 

U ime Učeničkog parlamenta odjeću su uručili Lana Radonjić, Vidak Miljenović i Stefan Popović, sa profesorom Mladenom Živkovićem. Zahvalni smo Anet i Ilku Maroviću, predstavnicima Crvenog krsta, koji su nas kao i uvijek srdačno dočekali i dodatno nam ličnim djelovanjem pokazali da složnim i organizovanim akcijama možemo da utičemo na kvalitet života oko sebe.