Gimnazija Kotor

DVIJE NAGRADE ZA NIKOLU KOVAČA NA FINALNOM MEĐUNARODNOM TAKMIČENJU TALENTOVANIH UČENIKA IZ INFORMATIKE I EKOLOGIJE – BOR 2023.

Nakon uspjeha na okružnom i republičkom nivou Međunarodnog takmičenja talentovanih učenika iz informatike i ekologije Bor, učenik naše škole Nikola Kovač (II-3) stekao je pravo učešća u finalnom krugu pomenutih takmičenja, gdje je takođe ostvario odlične rezultate.

Naime, Nikola je na Međunarodnom takmičenju talentovanih učenika iz informatike INFOS 2023. osvojio prvo mjesto, kao i na Međunarodnom takmičenju iz ekologije NEO 2023. Oba takmičenja realizovana su u organizaciji Centra za razvoj kreativnosti Cezar i Regionalnog centra za talente Bor, a podržana od strane Zavoda za školstvo Crne Gore.

Ovim plasmanom Nikola je ponovio uspjeh ostvaren prethodne dvije godine. Čestitamo Nikoli i njegovim mentorima – profesoru Nenadu Meštroviću (Informatika) i profesorici Fikreti Adrović (Ekologija).