Gimnazija Kotor

POSJETA AZILU ZA PSE KOTOR&TIVAT

U četvrtak, 22. februara 2024. godine, učenici odjeljenja IV-2 su sa svojom razrednom, prof. Valerijom Jokić, posjetili Azil za pse Kotora i Tivta. Ugovorili smo posjetu nakon humanitarnog bazara održanog u školi povodom Dana zaljubljenih i sve prikupljene donacije su namijenjene azilu. Prvo smo prošetali kroz azil i vidjeli pravo šarenilo – najrazličitije rase pasa, svih starosti, i činilo nam se svih mogućih boja. Bili smo oduševljeni i opčinjeni njima, ali i oni su bili veoma raspoloženi za druženje i maženje.  Međutim, pored pasa bili smo u prilici da vidimo i mačku, konja, kokoške, a za nas je najljupkije definitivno bilo jare. Nakon obilaska, svako je šetao pse po livadi, trčali smo s njima i napravili lijepe fotografije. Iskustvo je bilo nezaboravno i zasigurno ćemo dugo pamtiti ovaj mali izlet u trajanju od par sati. Posjeta i skromni gest su nam izmamili osmijeh na lice i uljepšali dan, a nadamo se da smo uspjeli da usrećimo i napuštene pse. Nabavili smo 214 kg granula, 29kg konzervi za pse, 24 dental sticks – grickalica za pse, 30 posuda za vodu i 2.6kg poslastica. Svi zaposleni su bili jako ljubazni, zahvalni i voljni da odgovore na svako naše pitanje. Mi se njima takođe zahvaljujemo na gostoprimstvu i mnogo se  radujemo idućoj posjeti!

,,Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama… Jedini način da živiš je da pustiš i druge da žive.”  – Mahatma Gandi

Ana Marija Salamadija IV-2