SPORTSKA SUBOTA, 07. 10. 2023.

I ove godine naša škola se odazvala pozivu Crnogorskog školskog sportskog saveza i priključila se inicijativi Evropske komisije pod nazivom “Evropska nedjelja sporta”.
Osnovni cilj je promocija sportske i fizičke aktivnosti.
Naša škola je imala  sljedeće aktivnosti:

– Održan je kros za učenike prvih i drugih razreda  na relaciji od Instituta za biologiju mora do Mjesne zajednice u Dobroti.

Rezultati:

Prvi razredi -djevojčice:1.Marija Radusinović (1-2 opšte gimnazije)

2. Petra Kerndl  (1-1 opšte gimnazije)

3. Nađa Pavićević (1razred  zdravstveno lab.tehn.)

-dječaci:    1. Andrija Krivokapić (1-2 opšte gimnazije)

2. Filip Živković   (1 raz. ekonomski tehničar)
                                        3. Đuro Perović (1-2 opšte gimnazije)

Drugi razredi- djevojčice:  1.Ana Lakičević ( 2 raz. ekonomski tehn. )

2. Tamara Zirojevikj (2-1 opšte gimnazije)

3. Katja Kapetanović  (2 -2 opšte gimnazije)

-dječaci:      1. Matija Grgurović (2-2 opšte gimnazije)

2. Đorđe Ratković (2 raz. ekonomski tehn.)

3. Miloš Ivanović (2-1 opšte gimnazije)

-Učenici trećih i četvrtih  razreda, zajedno sa svojim profesorima popeli su se uz kotorske bedeme do tvrđave San Đovani.

-Učenicima koji su učestvovali na Tradicionalnom zimskom karnevalu 2022. godine, Kulturni centar je organizovao izlet brodom “Katica”.
U svim ovim aktivnostima raspoloženje je bilo na nivou, jer kako drugačije uz more, sunce i odlično društvo.
Tome svjedoče i fotografije.
Nadamo se da će ovakva druženja podstaći učenike i sve građane da svakodnevno budu fizički aktivni.

“Tjelesna kondicija nije samo jedan od najvažnijih ključeva za zdravo tijelo, to je temelj dinamične i kreativne intelektualne aktivnosti.“