Gimnazija Kotor

NACIONALNA EKOLOŠKA OLIMPIJADA – BOR (NEO 2024)

Još jedno takmičenje i još jedna nagrada za Nikolu Kovača (III-3) na „Nacionalnoj ekološkoj Olimpijadi“ (NEO2024) Bor koja je održana u protekla dva mjeseca 

Na republičkom nivou Međunarodnog takmičenja iz ekologije NEO2024 održanom u nedelju 21. aprila Nikola je osvojio prvo mjesto, kao i prvo mjesto na okružnom nivou istog takmičenja (10.03.2024.), čime se plasirao u završni (međunarodni) krug takmičenja, a koji će se održati 25-26.05.2024. Nikolin mentor  na ovom takmičenju je profesorica Fikreta Adrović.

Takmičenje je realizovano u organizaciji Centra za razvoj kreativnosti “Cezar” i Regionalnog centra za talente Bor.Takmičenje se nalazi u kalendaru takmičenja i smotri  Ministarstva prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije.

Uzevši u obzir i INFOS2024, Nikolu u maju očekuju dva međunarodna takmičenja u Boru – iz ekologije i informatike.