Gimnazija Kotor

PROGLAŠENI NAJBOLJI MLADI EKOREPORTERI U CRNOJ GORI U 2024. GODINI – NIKOLA KOVAČ PONOVO MEĐU NAGRAĐENIMA

Proglašenjem najboljih učesnika, završen je konkurs ”Mladiekoreporteri” koji je, po sedamnaesti put, organizovala NVO „EKOM” u sklopu programa Fondacije za ekološku edukaciju(FEE). 

Na konkurs je do 15. marta stiglo 230 radova iz 12 srednjih i 26 osnovnih škola iz 14 gradova i opština. U pripremi je učestvovalo oko 280 učenika i 48 profesora mentora.

Svečana dodjela diploma najboljim ekoreporterima, povodomDana planete Zemlje, održana je u subotu 20. aprila u Zavodu za školstvo Crne Gore. 

Učenike i njihove mentore su pozdravili Saša Karajović, izvršnidirektor EKOM-a i Raba Hodžić, direktorica Zavoda. Prisutnima se obratila i Tamara Brajović, direktorica Direktorataza zaštitu prirode u Ministarstvu turizma, ekologije, održivograzvoja i razvoja sjevera.

Nikola Kovač, učenik trećeg razreda naše škole, ovoga putaosvojio je 2. mjesto u kategoriji eko-članaka za rad Zločiniprema prirodi ne zastarijevaju. Nikolin mentor za ovotakmičenje bila je profesorica Fikreta Adrović.

Vrijedi podsjetiti da je na prošlogodišnjem međunarodnomkonkursu u Kopenhagenu Nikola za foto-priču “Reciklaža nijeblamaža” osvojio 1. mjesto. Stoga je ova svečanost poslužila ikao prilika da se uruče diplome za istaknut rezultat, nakon čegaje Nikola održao motivacioni govor i podijelio svojedugogodišnje iskustvo sa konkursa i razloge  bavljenjaekološkim temama.

Još jednom čestitamo Nikoli i njegovoj mentorki i pozivamo svezainteresovane učenike da se i narednih godina bave eko-novinarstvom.