Gimnazija Kotor

PRVO MJESTO NA REPUBLIČKOM NIVOU MEĐUNARODNOG TAKMIČENJA INFOS 2024 – BOR

„Kompjuter je rođen da rješava probleme koji nisu ranije postojali“

Kao i prethodne dvije godine, na Međunarodnom takmičenju talentovanih učenika iz informatike Bor – INFOS našu školu predstavlja Nikola Kovač, učenik III-3, koji i ovoga puta nastavlja sa nizanjem uspjeha na pomenutom takmičenju, pod mentorstvom profesora Nenada Meštrovića.

Na republičkom nivou Međunarodnog takmičenja talentovanih učenika Bor INFOS 2024, koje je održano u subotu 6.4.2024. Kovač je osvojio 1. mjesto. Tom rezultatu prethodilo je i ostvareno 1. mjesto na okružnom nivou istog takmičenja 2. marta.

Nikola je po treći put zaredom obezbijedio pravo učešća na međunarodnom nivou takmičenja, a finalni krug održaće se u Boru 11-12.5.2024.

Takmičenje je realizovano u organizaciji Centra za razvoj kreativnosti „Cezar“ i Regionalnog centra za talente Bor.